Landing Page

Strona skoncentrowana na celu

Jeden cel

Landing Page skupia się na jednym celu i na jednym produkcie lub usłudze

Kampanie reklamowe powinny kierować na dedykowaną stronę z jasno zdefiniowanym celem. To strona, na której w jasny i przejrzysty sposób prezentujesz jeden produkt lub usługę i wyraźnie komunikujesz klientowi co musi zrobić, niezależnie od tego czy zbierasz kontakty, zapisy na newsletter czy prowadzisz faktyczną sprzedaż.

Projekt nastawiony na konwersję

Landing Page to prosty projekt

Landing Page musi być prosty: prezentujesz produkt, pokazujesz jego zalety, rozwiewasz potencjalne wątpliwości i jasno wskazujesz kolejną akcję, którą powinien podjąć klient. Landing Page nie ma menu, nie ma rozbudowanej stopki, ma być konkretną informacją z jasno określoną ścieżką do celu.

Optymalizacja SEO

Landing Page jest mały, więc musi być idealny

Na Landing Page kierujemy z reklam, ale to nie znaczy, że zaniedbujemy SEO. Ta strona musi być perfekcyjnie zoptymalizowany pod kątem SEO, nie ma miejsca na niedoróbki. Sprawdzam wszystko, od meta opisów, tagów zdjęć i OpenGraph tagów dla udostępniania na social mediach.

Jak wygląda proces

.1

Wycena

Cały proces zaczynamy od wstępnej wyceny zlecenia. Formularz zlecenia znajdziesz tutaj. Zazwyczaj wstępna wycena nie różni się dużo od końcowej oferty, ale da Ci obraz tego w jakich kwotach się poruszamy.

.2

Wywiad

Jeśli spodoba Ci się wycena, to przechodzimy do wywiadu. Na żywo lub przez telefon. To czas, kiedy zbieram i doszczegóławiam wszystkie potrzebne mi informacje. O Tobie, o Twoim biznesie i o Twoich klientach.

.3

Umowa

Moją preferowaną formą współpracy jest Umowa o Dzieło, ale mogę również wystawić fakturę. To, jak i harmonogram prac, szczegółowy opis zlecenia i kwestie finansowe umieszczamy w umowie.

.4

Zaliczka

Zanim przystąpię do pracy będę czekał na 50% zaliczki.

.5

Wsad

Po otrzymaniu zaliczki będę potrzebował wsad od Ciebie. Uzgodnimy wszystko przy podpisywaniu umowy. Chodzi o Twoje logo, zdjęcia na stronę, zdjęcia produktów, opisy, teksty na stronę, dane firmy. Wszystko wymieniamy na Dropboxie, żeby zachować porządek.

.6

Pierwsze demo

Po upływie czasu wskazanym w umowie od otrzymania wsadu pokażę Ci pierwszą wersję Twojej strony. To demo. To ważne, bo nie wszystkie rzeczy będą działać, jak linkowanie, płatności on-line etc. – to zostawiam na wdrożenie. Demo będzie na moim serwerze i pod moją domeną

.7

Poprawki

Robimy dwie rundy „dużych” poprawek, które wysyłasz mi w mailu. „Małych” poprawek robimy cztery rundy. Małe poprawki, to np zmiana zdjęcia, koloru, tekstu etc. Duże poprawki, to zmiany layoutów, nowe funkcjonalności etc. Wszystko będzie spisane w umowie.

.8

Zapłata i wdrożenie

Jak już będziesz zadowolony z wyglądu i funkcjonowania demo, przechodzimy do wdrożenia na Twój serwer i pod Twoją domeną. Zanim jednak to się stanie, będę czekał na pozostałe 50% wynagrodzenia.